Co na to říkáš občane?

lidice pamatnik detemVarování před nacismem,falešnou hrdostí či přepisováním dějin, zaznělo z úst představitelů politického a veřejného života na pietním shromáždění k 71. výročí vyhlazení obce Lidice nacisty. Pietní akt se konal 15. 6. 2013 na historickém místě, kde se potvrdila zrůdnost a krutost nacismu.

Vzhledem k tomu, že jsem tuto dobu prožil, vím, že denní zatýkání Gestapem bylo postrachem celého národa v Čechách i na Moravě. V našem státě, okupovaném fašistickým Německem, bylo ale i mnoho zrádců z českého občanstva, kteří se dali cestou udavačství. Václav Havel po zvolení prezidentem poctil návštěvou Německo a omluvil se za odsun Sudetských němců.
Československý národ se nechal v roce 1989 zblbnout Havlovými kamarády, a proto si to teď vychutnáváme. Všeobecně jsme ujišťováni, že v naší republice vládne demokracie, a proto si teď může dělat každý, co chce.
Sledoval jsem pořad Historie c.s. archiv vysílaný 15.6.2013 na ČT 24 v 21.05 hod.
Tento program moderoval pan Kučera a sekundovali mu tři historici. Myslím si, že tento vybraný pořad měl být zaměřený k výročí Lidické tragédie a k pietnímu aktu v Lidicích.
Přesto byl vysílací čas směrován více na vyhnání nebo vysídlení sudetských němců v roce 1945. Tento pořad p. Kučery na mě působil jako výsměch zavražděným v Lidicích.
Já osobně se pamatuji na odsun Sudetských němců, nic nenormálního jsem neviděl. Je možné, že se to někde vyhrotilo, ale to se není čemu divit, potom co nacisti ještě v květnu prováděli. Připomenu pochody smrti a dále bestiální čin vyvraždění 5. 5. 1945 Javoříčka. Pane Kučero, viděl jsem několik Vašich pořadů a je mi z nich zle. Měl byste se stydět. Pro mě jste nečestný muž.

skola2 7167 x
NAHORU