Sedmnáctý listopad má mnoho podob

pavel janecekMnoho lidí si připomíná 17. listopad jen jako Den boje za svobodu a demokracii. Na různých místech České republiky probíhaly pietní akty, které se leckdy mísily až s nenávistí.

Například na pražské Národní třídě se sešlo několik tisíc lidí na protestní akci: "Chci s vámi promluvit, pane prezidente". Těmto lidem vadí, jak se prezident České republiky vyjadřuje v médiích a také to, jak prý bagatelizoval události, které se na Národní třídě udály 17. listopadu 1989.

Myslím, že prezident České republiky Miloš Zeman je znalý historie a to, co vždy řekne, má podloženo jasnými důkazy. Například to, co řekl o zásahu na Národní třídě 17. listopadu 1989, může být pro někoho smutná pravda. A pokud lidé, kteří v Praze "trapně vystavili panu Zemanovi červenou kartu", vytýkají prezidentovi i jeho nedávnou návštěvu Čínské lidové republiky a jeho slova o lidských právech ohledně této země, tak je to jen určité gesto, kterým se snaží zamaskovat opravdové problémy, jako je chudoba obyvatel České republiky, vysoká nezaměstnanost nebo dramaticky se zhoršující mezilidské vztahy.

skola2 7968 x
NAHORU